fbpx
Skin & Health Clinic » Włosy » Inne choroby skóry głowy » Karboksyterapia

WYBIERZ OBSZAR CIAŁA

Bądź na bieżąco

Sprawdź naszą ofertę korzystnych cen

KARBOKSYTERAPIA

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu w warstwę skórną lub podskórną dwutlenku węgla – czystego, medycznego i bezpiecznego dla organizmu gazu medycznego.

Podczas iniekcji gazu przy pomocy cienkiej igły, rozchodzi się on równomiernie pod skórą i rozszerza naczynia krwionośne. Ma to znaczący wpływ na dotlenienie i odżywienie tkanek. Zostają pobudzone procesy regeneracyjne tkanek, powstają tez nowe naczynia krwionośne, poprawia się krążenie krwi, wzrasta pozom kolagenu i elastyny, a także następuje rozpad i wyrównanie tkanki tłuszczowej. Skóra staje się gładka, jędrna, napięta, znika cellulit. Karboksyterapia może być stosowana jako metoda walki z cellulitem, utratą jędrności oraz oznakami starzenia się skóry twarzy oraz całego ciała. Jest też wykorzystywana np. do redukcji zasinień pod oczami, a także redukcji poduszeczek tłuszczowych dolnej powieki. 

Po zabiegach liposukcji metoda ta zabezpiecza przed występowaniem nierówności skóry, spowodowanymi nieregularnym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Reguluje również depozyt tłuszczowy, który nie został usunięty w wyniku zabiegu. Wzmacnia i utrwala efekty zabiegu liposukcji.

Karboksyterapia polecana jest także pacjentom po plastyce piersi, abdominoplastyki czy liftingu twarzy – znacznie przyspieszając proces rekonwalescencji oraz wspomagając proces gojenia.